Oderberg-DVD

Travel Tips on DVD (5 €)

Discover the lovely town and the region around Oderberg.

More Infos here >>>

775 years Oderberg

775th Annyversary DVD (8 €)

DVD-Cover

2 Hours of film about the 775th anniversary celebrations in 2006 and the 750th anniversary in 1981.

More Infos here >>>

Serdecznie witamy w Oderbergu

Miasto Oderberg - małe idylliczne miasteczko na północnym brzegu załamania Odry. "Stara Odra" i z daleka widziana, wysoka na ponad 40 metrów, spadzisto - zwisająca góra dały miastu swoje imię. Rozległe lasy, które otaczają Oderberg należą do największych zamkniętych obszarów leśnych w Niemczech: do biosferycznego rezerwatu Schorfheide-Chorin.

Z tylko 28 mieszkańcami na kilometr kwadratowy, jest nasz region jednym z najmniej zaludnionym obszarem w Niemczech. Znajdą Państwo tutaj dużą różnorodność gatunków zwierząd i roślin. Urozmaicony krajobraz oferuje wymarzone warunki dla miłośników przyrody i przyjacielom wędrówek. Niegdyś Oderberg był uzdrowiskowo - wypoczynkowym miastem, gdzie co tydzień wypoczywało tysiące turystów. Znajdujące się tutaj, źródła zawierające dużą ilość żelaza zostały ogłoszone jako źródła lecznicze.

Dzisiaj Oderberg jest małym rolniczo -rozwiniętym miasteczkiem i liczy tylko 2600 mieszkańców. Nie którzy z nich posiadają prawdziwy talent aktorski. Na różnorodnych festynach w Oderbergu i w jego okolicach, które są chętnie odwiedzane, wprowadzają publiczność zawszew dobry nastrój. Liczne w świecie znane zabytki i atrakcje turystyczne znajdujące się w bliskiej okolicy, sprawiają że Oderberg jest idealnym punktem wyjściowym do dalszych odkryć. Oczekujemy w krótce gości. Zapraszamy Państwa na wspólne zwiedzanie naszego miasta i jego okolic.

Położenie

Oderberg leży w północno-zachodnich Niemczech- Land Brandenburg, który otacza Berlin, tutaj w Landkreis Barnim, leży Oderberg. Z Berlina do Oderbergu dojadą Państwo zaledwie w jedną godzinę. Jadą Państwo najlepiej drogą B 158 w kierunku Bad Freienwalde. Jeżeli podróżują Państwo pociągiem, muszą się Państwo przesiąść w autobus w Eberswalde Bad Freienwalde albo Angermünde. Autobusy liniowe kursują do Oderbergu 5 razy dziennie.  

 

a b o @ o d e r b e r g . i n f o
©1999-2010 Andreas Bonadt

Webseitenzaehler

Spenden